Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Festival polévky nebo Mistrovství ČR ve dřevorubeckém sportu

16. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Festival polévek

Nejlepší sportovní dřevorubci přijíždějí do Plzně. Nádvoří pivovaru provoní polévky. Festival Divadlo je v plném proudu. Ožije Radyně i Borský park. Vyberte si z naší pestré víkendové nabídky.

Slunce ve skle

Oblíbený festival minipivovarů Slunce ve skle 2021 se koná v pátek a v sobotu 17. a 18. září v Pivovarském dvoře v Plzni - Černicích. V pátek se začíná v 17:00 , v sobotu ve 12 hodin. Můžete se těšit na desítky minipivovarů, více než 200 značek piv, prohlídky pivovaru a pivních lázní, občerstvení a bohatý kulturní program. V něm zahraje Anakonda Benda, The Dixie Hot Licks, Hibaj, The Shower a Turbo Revival Plzeň. Proběhnou i tradiční pivní soutěže a odborná degustace piva v kategoriích světlý ležák a IPA. Posílená autobusová doprava odjíždí ze zastávky Náměstí M. Horákové. Podrobnější informace na www.slunceveskle.cz.

Haydnovy hudební slavnosti

V pátek 17. září začíná v 19 hodin na zámku Nebílovy koncert s názvem Italská hudební conservatoria. Účinkuje soubor Ensemble 18+ a sopranistka Marie Fajtová.

Italské hudební skvosty jsou připraveny v sobotu 18. září od 18 hodin na zámek Příchovice. Zahrají Jiří Sycha, Filip Dvořák & přátelé.

Italové na středoevropských dvorech na přelomu 17. a 18 stol. a jejich inspirace - to je podtitul nedělního koncertu. V klatovském kostele sv. Ignáce vystoupí od 18 hodin soubory Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy & Consortium Musicum.

Nejlepší čeští dřevorubci v Plzni

Mistrovství ČR v dřevorubeckém sportu

V sobotu 18. září poměří v amfiteátru OC Plzeň Plaza své síly nejlepší čeští dřevorubci na Mistrovství ČR ve Stihl Timbersports. Kromě aktuálního mistra Evropy Matyáše Klímy, se představí kompletní česká špička tohoto adrenalinového sportu. Přijďte se podívat mezi 10. a 18. hodinou.

Zelenohorské vinobraní

Již sedmý ročník hudebně-gastronomické akce v malebném areálu Zelenohorské pošty v Nepomuku se koná v sobotu 18. září. Letos na vás čekají vína z malých vinařství z Moravy, Čech, Francie i Itálie a kulinářské speciality. Ty budou zaměřené na venkovskou, rustikální kuchyni, připravované z lokálních surovin od pěstitelů a chovatelů z okolí. Doprovodný program nabídne pestrý mix hudebních stylů ve čtveřici živých vystoupení. Nebude chybět folk, lidová hudba jižní a východní Evropy, alternativní rock ani originální dixieland. Začíná se ve 14 hodin.

Psí den

Už podesáté se sejdou psi a jejich páníčci v Borském parku v Plzni, aby si tu užili všechno, co mají rádi. V sobotu 18. září budou tu otevřená sportoviště, čeká vás bohatá nabídka chovatelských potřeb a služeb, proběhne soutěž o Nej psa, další doprovodný program i tombola. Začátek je ve 14 hodin.

Radoušovy hry

Čtěte také

Předhradí Radyně ožije hrami a soutěžemi o Radoušovi. Děti se mohou vydat do pohádkového lesa s oživlým Radoušem, kouzelnými skřítky a pohádkovými bytostmi. Soutěžit se bude v jízdě s trakařem plným kolomazi, hledání medailonku, lovu jelena a medvěda a v boji se strašidly. Na děti čeká i otevírání pokladů, Radoušovo putování a na každého účastníka čeká Radoušova odměna. Kulturní program obstará divadlo V Boudě či Histrio a kapela RAAVA. Program na Radyni potrvá 18. září od 14 do 18 hodin.

Festival polévky

Česká klasika, asijská exotika nebo chutě mořských plodů? Přijďte ochutnat a rozhodnout, kdo vaří nejlepší polévky nejen v Plzni. Vařit se budou na nádvoří plzeňského pivovaru ve 40 litrových kotlích přímo před vaším zrakem. Vstup je zdarma. Zajděte v neděli od 11 do 17 hodin.

Plzeň žije elektromobily

Vyzkoušet si jízdu v elektromobilu, který absolvoval cestu napříč Evropou, můžete v neděli 19. září. Město Plzeň ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem připravilo akci s názvem Plzeň žije elektromobily. Na nádvoří Plzeňského pivovaru se představí od 16 do 19 hodin dvě desítky elektromobilů ze spanilé jízdy napříč Evropou Wave Trophy. Vystaven bude i jeden z prvních sériově vyráběných elektrovozů z roku 1994 značky Peugeot.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová