Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň, Víkend otevřených zahrad, Festival třešní

Tento víkend vás zveme do Plzně na Mezinárodní folklorní festival CIOFF®. Zámek Kozel pořádá Festival jídla a pití a koná se také Víkend otevřených zahrad. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Noc kostelů

Kostely v pátek 7. června opět otevřou své dveře. Letošní Noc kostelů má téma srdce. V Plzni se k Noci kostelů připojuje katedrála sv. Bartoloměje, františkánský a redemptoristický kostel, kostel Panny Marie Růžencové na Slovanech, Korandův sbor, kostel sv. Jiří, kaple v Meditační zahradě, kostelík U Ježíška, kostel v Křimicích, v Liticích, v Lobzích a na Roudné, modlitebna Církve bratrské na Doudlevecké třídě, Sbor Maranatha a kostel na Lochotíně. Poprvé bude přístupný kostel Krista dobrého Pastýře na rohu Husovy a Klatovské třídy.

Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň

Čtěte také

Na 26.  ročník Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF® Plzeň se sjedou folklorní soubory z nejrůznějších koutů světa. Roztančí nejen centrum Plzně, ale opět také Selský dvůr U Matoušů v Bolevci, centrum Konstantinových Lázní či letos poprvé kulturní dům v Plasích. Milovníci folkloru se mohou těšit na soubory ze Slovenska, Polska nebo mexický soubor z USA. České soubory bude reprezentovat plzeňská Jiskra, Žerotín ze Strážnice nebo Dyleň z Karlových Varů. Nedělní dopoledne bude již tradičně hlavní festivalová scéna U Branky patřit dětským souborům. Další informace najdete na www.mffplzen.eu. Festival začal ve středu 5. a potrvá do neděle 9. června.

Sbor dobrovolných hasičů Klatovy slaví 150 let

Hlavní oslavy chystají klatovští hasiči na sobotu 8. června. Jedním z největších taháků oslav bude celorepublikový sraz a soutěž parních stříkaček.

Víno a jídlo na zámku Kozel

Festivalu na zámku Kozel propojuje zdejšího genia loci s gastronomickými zážitky. Ve vinařské sekci najdete čtrnáct tuzemských vinařství, food zónu budou tvořit tři desítky stánků a food trucků s pestrým sortimentem jídel. Kulturní program nabídne vystoupení The Shifters Acoustic Edition, DJ Dee a pro děti tu bude přichystána spousta dobových atrakcí a dílen. Chybět nebudou komentované prohlídky zámku. Vstupné na akci i do zámeckého parku je zdarma, komentované prohlídky zámku jsou zpoplatněny. Zváni jste v sobotu 8. června od 11 hodin.

Víkend otevřených zahrad

V sobotu a v neděli 8. a 9. června se otevře po celém Česku na 200 zahrad. Cílem festivalu je zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech. Zahrady otevřené v Plzeňském kraji najdete zde. Je mezi nimi Arboreturm Sofronka, Meditační zahrada v Doudlevcích, Luftova zahrada, Pěstírna DEPO a mnoho dalších.

Festival třešní v Plané

Třešňový sad na Bohušově vrchu v Plané ožije v sobotu 8. června od 10 do 17 hodin. Proběhne 4. ročník Festivalu třešní. Hudební program zahájí dámský vokální soubor Živa. Těšit se můžete na kapelu Poslední vagón z Karlových Varů a tachovskou skupinu Bikers Band. Hudební část festivalu zakončí koncert folkové zpěvačky Pavlíny Jíšové. Doprovodný program pro děti i dospělé nabídne stopovačku po Bohušově vrchu, dále se návštěvníci akce mohou těšit na lanové překážky Royal Rangers, projížďky na koni nebo vystoupení a workshop akrobacie Cirkusu Céres.

Benefiční koncert pro Hospic sv. Lazara

Benefiční koncert pro Hospic sv. Lazara, na kterém společně vystoupí nejen žáci a učitelé ZUŠ Třemošná, bude spojen i s charitativním obchůdkem. Koná se KVK Centru Plzeň - Skvrňany v neděli 9. června od 18 hodin. Koncert je součástí VIII. ročníku celostátního festivalu Nadačního fondu Magdaleny Kožené ZUŠ open.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.