Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Noc s operou, Bahna nebo Ameriky na náplavce

23. červen 2022

Tento víkend čeká lochotínský amfiteátr po covidové pauze Noc s operou. Hamr v Dobřívě zve na Den tradičních kovářských technologií a na tankodromu Bahna u Strašic je připraven Den pozemního vojska.

Noc s operou

Pro milovníky opery i nevšedních zážitků chystá Divadlo J. K. Tyla již šestý ročník zcela mimořádného projektu Noc s operou. Příznivci velkolepé akce se po dvou zrušených ročnících dočkají dvojitého zážitku. V pátek 24. června 2022 se v prostředí Amfiteátru Lochotín představí Verdiho operní drama Macbeth.

Noc s operou 2019

Skotského šlechtice Macbetha ztvární Martin Bárta, který se s touto rolí setkal nejen v plzeňském divadle, ale také na scéně Národního divadla v Praze. Jako jeho ctižádostivá manželka lady Macbeth vystoupí plzeňská sólistka, držitelka Ceny Thálie Ivana Veberová. Hostem šestého ročníku Noci s operou bude v neděli 26. června 2022 muzikál Elisabeth. Začátky obou představení jsou ve 20:30.

Do Besedy míří Stromboli v původní sestavě

Stromboli

Na zahradě Měšťanské besedy zahraje v pátek 24. června skupina Stromboli a to v původní sestavě, kterou s kytarovým géniem Michalem Pavlíčkem tvoří zpěvačka Bára Basiková, bubeník Klaudius Kryšpín, baskytarista Jiří Veselý a klávesistka Vendula Kašpárková. Koncert v Plzni bude jednou z posledních zastávek letošní šňůry.

V případě nepříznivého počasí se koncert přesune do vnitřních prostor. Začátek je v 19:30.

Den tradičních kovářských technologií

Den tradičních kovářských technologií

Výroba nářadí a nástrojů bude námětem akce, která se v sobotu 25. června uskuteční na Vodním hamru v Dobřívě. Po celý den budete mít možnost sledovat při práci kováře Jaroslava Veselého z Dřínova u Zlonic, a to od návrhu jednoduchého nástroje až po finální výrobek. Funkčnost kovaného nářadí přímo u hamru vyzkouší tesař František Ungr z Kvaně u Zaječova. Program poběží od 9 do 17 hodin.

Slavnosti kaše v Horažďovicích

Mírové náměstí se v sobotu 25. června opět promění ve středověké tržiště plné rytířů a kejklířů. Slavnosti se konají jako vzpomínka na obléhání města, při kterém zde v roce 1307 zemřel český král Rudolf Habsburský, přezdívaný pro svou šetrnost a střídmost v jídle Král kaše. Součástí celodenní akce (9:00 – 23:30) je např. soutěž o nejlepší vařenou kaši či soutěž o největšího jedlíka.

Den pozemního vojska – Bahna 2022

30. Den pozemního vojska Bahna

Největší společná ukázka současné i historické vojenské techniky v Evropě v Zadních Bahnech u Strašic proběhne v sobotu 25. června od 9 do 16 hodin. Kluby vojenské historie inscenují ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků z první světové války, z válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu. Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technika z Muzea na demarkační linii v Rokycanech. Hlavní téma bude tradičně obrana České republiky. Ukázky boje budou zaměřeny na to, jak jsou naše těžké jednotky připravovány a cvičeny k obraně země.

Ameriky v Plzni

Zveme vás na třetí ročník víkendového srazu amerických automobilů s názvem Ameriky v Plzni, který se uskuteční v Plzni na Náplavce. Můžete se těšit na skvělou atmosféru, krásná americká auta i motocykly, stylovou muziku a dobré jídlo. Přijít můžete v sobotu 25. června mezi 10. a 16. hodinou.

Dveře jízdárny dokořán 2022

Pokračuje cyklus koncertů v jízdárně ve Světcích u Tachova. V neděli 26. června zahrají Czech Sax Quartet & David Eben & KrisKros a capella. Začátek koncertu je v 15 hodin.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...