Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Žebřík, pouliční umění nebo Rozhlasová 25

2. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pilsen Busking Fest 2021

Plzeň obsadili pouliční muzikanti, herci, žongléři a akrobati. Náplavka na Radbuze hostí festival TUTO jídlo a po letech se jde Rozhlasová 25.  Vybrat si můžete i z další pestré víkendové nabídky.

Pilsen Busking Fest 2021

Festival pouličního umění Pilsen Busking Fest začal už ve čtvrtek 2. září a potrvá do neděle 5. září. V rámci programu se představí pouliční hudebníci, kapely, komedianti, žongléři, cirkusáci, akrobaté, tanečníci a po roční pauze nebudou chybět ani výtvarníci. Festival probíhá na celkem 8 zónách v centru města. Kdo bude účinkovat? Například irsko-německá skupina Tau, dále kapela La Orquesta Informal z Kanárských ostrovů, akrobatické trio původně z Ghany, nyní žijící v Německu jménem Afrika Indux Malax Akrobatic, žonglérská dvojice The Electric Brothers, dále plivač ohně Plucie Ogniem z Polska a mnoho dalších.

Netopýři v Chotěšově

Mezinárodní noc pro netopýry

V pátek 3. září se od 17 hodin v klášteře Chotěšov koná Mezinárodní noc pro netopýry. Uvidíte výstavu Podivuhodný svět netopýrů, film Náš soused netopýr, čeká vás pozorování netopýrů a ukázka práce s ultrazvukovým detektorem, připravena je naučná přednáška o životě netopýrů nebo ukázka odchycených volně žijících netopýrů. Vstup je zdarma, akce se koná za každého počasí.

Plzeňská muzejní noc 2021

V pátek 3. září se brány všech objektů Západočeského muzea v Plzni otevřenou v neobvyklých časech. V hlavní budově Západočeského muzea v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň a v Muzeu církevního umění plzeňské diecéze, Františkánská 11 se začíná v 19 hodin V Muzeu loutek na náměstí Republiky 23 je start už v 18 hodin. Letošní Muzejní noc tradičně bude probíhat nejen v Západočeském muzeu v Plzni, ale také na řadě dalších míst, a to například v Západočeské galerii v Plzni, Pivovarském muzeum, Plzeňském historickém podzemí, Galerii města Plzně, Galerii Jiřího Trnky,  Galerii Ladislava Sutnara, Muzeu rodiny Škodů, Patton Memorial Museu, Adolf Loos Plzeň a v Muzeu strašidel.

Procházky uměním

Závěrečný koncert festivalu Procházky uměním se koná v pátek 3. září v Manětíně a to se světově uznávaným varhaníkem Pavlem Kohoutem, který zde poprvé po rekonstrukci rozezní vzácné barokní Barbořiny varhany. Vystoupí také houslista Roman Červinka. Začátek je v 18 hodin.

TUTO jídlo

Čtěte také

2. ročník plzeňského food festivalu TUTO jídlo proběhne v sobotu a v neděli 4. a 5. září. Čekají vás dva dny plné výborného jídla i pití a toho nejlepšího z plzeňských podniků a restaurací. Festival hostí Náplavka na Radbuze, pod mostem U Jána. Na své si přijdou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Připraveny jsou soutěže v pojídání pizzy, chilli i pití piva na čas. Atmosféru náplavky doplní hudební program, dětská zóna a chill out zóna s lehátky a osvěžujícími drinky.

Podrobnosti a přehled těch, kteří připraví všechny dobroty najdete zde.

Koncert Lubomíra Brabce

Nenechte si ujít kytarový recitál známého kytaristy Lubomíra Brabce v rámci Svatojánského hudebního festivalu. Vystoupí v sobotu 4. září od 16 hodin na zámku Kozel.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio