Tvorbu Terezy Marianové představí výstava v Domažlicích

Plzeňská rodačka Tereza Marianová vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, ateliér Ilustrace a grafiky. Dále studovala na Vysoké škole ekonomické v Praze, Arts management. Je autorkou několika knih, které jednak ilustrovala, ale také napsala.

„V současnosti se zabývám dětskou ilustrací. Ilustrovala jsem i knihy pro dospělé, například sbírku básní Maxe Ehrmanna Desiderata štěstí. Ale teď se věnuju dětské knize. Napsala jsem několik autorských knih, například To jsem z toho jelen, což byla zároveň moje diplomová práce na fakultě. Je to kniha pro děti starší osmi let o české myslivosti,“ uvedla Tereza Marianová.

Výstava Ilustrace

S ilustracemi, které Tereza Marianová vytvořila pro své knihy, se mohou lidé seznámit na chystané výstavě v Galerii bratří Špillarů v Domažlicích. Vernisáž výstavy Ilustrace se koná 19. ledna od 17 hodin. Výstava bude poté k vidění do 31. března.

„Nejspíš tam budou i originály z nově připravované knihy, která by měla vyjít letos na jaře, a která je také poetická. Jsou to říkanky a básničky pro děti z městského prostředí. Jmenuje se Uličníci a mapuje zvířata, která žijí ve městě, a kterých si většinou vůbec nevšímáme a, nebo je nemáme moc rádi. Třeba holub nebo krysa. Nebo v domácnosti pavouk, rybenka a tak,“ uzavřela ilustrátorka.

autor: Anděla Blažková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio