Upletením více než 700 dek lidé podpořili Hospic svatého Lazara v Plzni a vytvořili nový rekord

20. květen 2024 14:11

772 přikrývek za rok a půl vzniklo pro projekt DEKApro. Lidé je pletli a háčkovali na podporu Hospice svatého Lazara v Plzni.

Rok a půl pletli a háčkovali lidé všech věkových kategorií deky v rámci projektu DEKApro. Jejich hlavní motivací byla podpora mobilní péče Hospice svatého Lazara v Plzni. Přikrývek vyrobili tolik, že jimi propojili obec Kozolupy s více než kilometr vzdáleným Městem Touškov na severním Plzeňsku. Na závěrečné akci projektu nazvané Na Stezce si lidé mohli deky zakoupit a podpořit tak dobrou věc.

Celkem 772 dek má na svědomí zhruba 250 pletařů, kteří se k iniciativě postupně připojili. „Pro nás celý projekt neznamená jen finanční příspěvek. Vidíme především téměř dvouletou práci dobrovolníků, kteří nám věnovali svůj čas. To je pro nás to nejcennější,“ uvedla ředitelka hospice Jiřina Helíšková.

S počtem 772 vytvořených dek získal projekt DEKApro český rekord. Vyhodnotila ho agentura Dobrý den. Deky, které se na akci neprodaly, si zájemci mohou koupit na webu www.dekapro.cz.

autoři: Anna Matuštíková , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio