Už tři roky podporuje mladé sportovce Plzeňského kraje Akademie individuálních sportů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výživového poradce, maséra nebo třeba přednášku nabízí těm nejlepším Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje. Mladým a talentovaným sportovcům pomáhá už tři roky

Výživového poradce, maséra nebo třeba vzdělávací přednášky nabízí těm nejlepším sportovním talentům Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje. Instituce funguje už tři roky.

„Pro mě je největší výhodou zajištění regenerace. Ať už je to fyzioterapie nebo masáže,“ řekl plzeňský badmintonista a také český reprezentant Jan Louda.

„Na začátku jsme si mysleli, že každý sportovec, ať je to badmintonista nebo rychlostní kanoista potřebuje stejné věci ve stejnou dobu. Postupem času jsme zjistili, že to nepůjde takhle obecně. Někdo má více fyzioterapie, někdo více kondice, někdo trochu psychologie, jiný potřebuje častěji doktora, konzultace, vzdělávací seminář, kryoterapii a tak dále,“ vysvětlil manažer akademie, bývalý badmintonista Jakub Holý.

Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje začínala pouze s velkými olympijskými sporty, jako je atletika, plavání, cyklistika nebo tenis. Postupně se přidal například i box, zápas, lukostřelbu a další sporty.

„Začali jsme se 46 sportovci, druhý rok už bylo v akademii 52 členů, nyní máme 60 sportovců. Je to zhruba půl na půl chlapci a dívky,“ řekl Holý.

„Určitě přispíváme k úspěchům. Třeba výhra tenisty Jonáše Forejtka na US open v juniorské dvouhře, obrovské úspěchy mezi dospělými má už cyklista Petr Kelemen. Badmintonista Jan Louda vyhrál už podruhé dvouhru na mistrovství republiky,“ pochlubil se manažer akademie Jakub Holý.

Akademie individuálních sportů je významně podporována Plzeňským krajem. „V rozpočtu máme připraveno více než 6 milionů korun. Spolu s dalšími donátory se snažíme, aby měli mladí sportovci kvalitní podmínky – stravu, zázemí, rehabilitace, lékařskou pomoc nebo výživové preparáty,“ dodal náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.