V 13. a 26. základní škole v Plzni se chystají zásadní změny, žáci se dočkají nových učeben

6. prosinec 2023 10:47

Plzeň připravuje rozšíření dvou svých škol. V nových přístavbách a nástavbách v 13. a 26. základní škole vzniknou nové učebny, kabinety i sociální zařízení.

Nové přístavby a nástavby získá 13. základní škola v Habrmannově ulici na Slovanech a dále 26. základní škola, takzvaná Růžovka, na Borech – tedy v případě, že záměr schválí ve čtvrtek 14. prosince zastupitelé. Pokud vše dopadne, jak má, 13. základní škola dostane nový funkční kabát. Přibyde nový pavilon, následně bude realizována nástavba nad stávající budovou. Vznikne deset nových učeben a dva pohybové sálky, vše bezbariérové.

Co se týče Růžovky, tady se mohou žáci i vyučující těšit na šest nových učeben. „Bude zde více prostoru, rozšíří se možnosti individuálního vzdělávání a třídy budou vybaveny lepšími pomůckami,“ říká náměstkyně primátora Lucia Kantorová.

Celá investice vyjde na 170 milionů korun. Město ji částečně uhradí ze svého rozpočtu, ale také bude čerpat dotaci z evropských fondů. Už v lednu dle plánu započnou dílčí práce, velké stavební úpravy pak proběhnou o letních prázdninách. Hotovo by mělo být v září 2025.

autor: abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio