V centru cyklistiky ve Štruncových sadech v Plzni přibude společenský sál

5. únor 2023 18:07, aktualizováno

Členové spolku Bikeheart pilně pracují na otevření společenského sálu. Ten by měl hned několika účelům sloužit v centru cyklistiky ve Štruncových sadech v Plzni.

V Evropě i v USA funguje řada kluboven, kde se scházejí spolky před vyjížďkami nebo po nich a která funguje také jako zázemí pro různé akce, jež cyklokluby pořádají. Členové spolku Bikeheart jednu takovou zřídili v prostorách bývalé kuželny ve Štruncových sadech. Zatím zde najdeme kavárnu se servisním koutkem. V něm si mohou cyklisté vyměnit na kole duši nebo provést jeho běžnou údržbu převážně svépomocí, v plánu je ale servis rozšířit. V budoucnu by zde měla přibýt také půjčovna dětských kol.

Nyní Bikeheart pracuje na opravě společenského sálu z 30. let minulého století. „Začali jsme s opravou střechy, museli jsme také strhnout celý původní strop. Následovaly opravy nosných zdí. Čeká nás například ještě instalace topení v podobě stropních sálových panelů,“ vysvětluje předsedkyně spolku Vendula Mirošovská.

Až bude hotovo, sál bude sloužit pro konání kulturních a vzdělávacích akcí i pro různé sporty od jógy po posilování. Bude také možné, aby si ho pronajaly další spolky. Maximální kapacita bude 60 míst k sezení a 110 na stání. Shánění finančních prostředků na opravy bývalé kuželny je hodně náročné, členové spolku Bikeheart si přesto přejí, aby společenský sál začal sloužit svému účelu už v druhé polovině letošního roku.

autoři: Veronika Krátká , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio