V Domažlicích se dnes otevře nově zrekonstruovaný bazén

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Modernizovaný městský bazén v Domažlicích. Rekonstrukce a doplnění bazénu o vodní atrakce, prvky wellnes, sportovní část, restauraci a ubytovnu hotelového typu stály městský rozpočet téměř 300 milionů korun

V Domažlicích se dnes odpoledne po několika měsících nucené pauzy otevře modernizovaný a rozšířený krytý bazén. Než zasáhla pandemie koronaviru, byl v provozu jen čtvrt roku po kompletní rekonstrukci za zhruba 300 milionů korun.

Ačkoliv v rámci poslední velké vlny rozvolňování protikoronavirových opatření mohly plavecké bazény otevřít už na začátku minulého týdne, v Domažlicích se otevření posunulo hned z několika důvodů. Jednak proto, že čtvrtroční fungování po rekonstrukci a přístavbě odhalilo několik nedostatků, například na podnět návštěvníků přidělali u whirlpoolu schůdky. Potřeba bylo také dokončit některé údržbářské práce, a navíc se musela nahřát voda, což podle provozovatelů zabere zhruba sedm dní. Protože je dnes Mezinárodní den dětí a ve městě nejsou žádné jiné akce, tak otevření bazénu je jakýmsi dárkem právě pro děti.

Bazén je přístupný za přísných hygienických pravidel

Například u vstupu je stojan s dezinfekcí, který je možné nanést na ruce bez dotyku. Další stojany jsou potom umístěné i v jiných částech areálu. Celý areál se bude uklízet a dezinfikovat v průběhu dne i po uzavření ve větší míře než obvykle.

Přístupný bude velký plavecký bazén, malý dětský bazén, bazény whirlpoolový a relaxační. Děti se mohou svézt na tobogánu. Naopak nebudou fungovat chrliče vody, delfín, protiproud, slaný bazén a zavřená zůstane také sauna. Tu sice vláda umožnila otevřít, ale konkrétně v Domažlicích by v ní mohli být jen čtyři lidé současně, což je s ohledem na spotřebu energie nerentabilní. Vedení města a správci bazénu se proto dohodli, že sauna zatím zůstane až do odvolání uzavřená.

Plavecký areál láká na Den dětí plný zábavy, kapacita je ale omezená

Domažlický bazén se pro návštěvníky dnes otevře ve 13 hodin. Pro děti jsou připravené soutěže na několika stanovištích. Například v relaxačním bazénu bude na hladině destička s otvorem, do kterého se budou děti trefovat míčkem. A to buď ze břehu, nebo z vody. Za to můžou získat ceny a diplomy. Kvůli prevenci šíření koronaviru je kapacita bazénu omezená a správci otevřou jen každou druhou skříňku v šatně. Najednou tam bude moci být jen zhruba 150 lidí, což je polovina běžné kapacity. Bazén zůstane otevřený až do 21:00. Vstup pro děti do 15 let je dnes zdarma.