V Janovicích nad Úhlavou připravují kompletní rekonstrukci koupaliště

13. únor 2018
Koupaliště, koupání

O tom, že je třeba nevyhovující plavecký areál vylepšit, se ve městě mluví minimálně osm let. Do března bude hotova projektová dokumentace a rekonstrukce začne v létě.

Rekonstrukce zahrnuje výměnu nové plastové folie, nový čistící systém a počítá se například i s novými šatnami nebo technickým zázemím u budovy s bufetem. Opravy budou podle odhadů stát zhruba 11 milionů korun a město je uhradí z vlastního rozpočtu.

V areálu je momentálně brouzdaliště a bazén o rozměrech 50 x 20 metrů. Tato velikost zůstane v podstatě zachována. Co se ale podstatně změní, je hloubka toho bazénu, teď je hluboký až 3,5 metru, nově se ta hloubka zmenší, aby byl vhodný i pro neplavce.

Nové koupaliště bude čištěné moderní přírodní metodou, i když nepůjde o tradiční biotop. U toho je totiž potřeba velké plochy pro čistící rostliny, zatímco metoda, kterou v Janovicích použijí, prý není na prostor tak náročná. A je to vcelku novinka, která by měla být v porovnání s ostatními metodami i méně nákladná. V každém případě je to přírodní způsob filtrace bez použití chemikálií.

Do března by měla být hotová projektová dokumentace a samotná stavba začne v létě. Zmodernizovaný bazén bude návštěvníkům k dispozici v příštím roce.

  • Aktuální dění
  • Zpráva