V komunálních volbách na Plzeńsku zvítězila ODS

4. listopad 2002
Zprávy , Zprávy

Vítězem komunálních voleb v Plzeňském kraji se stala Občanská demokratická strana. Její kandidáti získali téměř tolik hlasů jako sociální demokraté a komunisté dohromady. Baštou ODS zůstává Plzeň a její představitel se znovu stane primátorem města. Silnou pozici má ODS také v Klatovech. Naopak levice získala největší podporu voličů v Domažlicích, kde vyhráli sociální demokraté a v Tachově, kde souboj ČSSD a komunistů skončil nerozhodně. Velmi vyrovnaná je situace také v Rokycanech, kde voliči rozdělili hlasy rovnoměrně téměř pro všechny strany. V ostatních oblastech Plzeňského kraje volili lidé převážně nezávislé kandidáty.

V plzeňských komunálních volbách vyhráli občanští demokraté nad ČSSD i KSČM. ODS volilo 37,88 procenta voličů a v 47členném zastupitelstvu bude mít 20 mandátů. ČSSD volilo 20,59 procenta voličů a obsadí deset křesel. Komunisté budou mít sedm křesel, volilo je 13,55 procenta voličů. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Ke komunálním volbám přišlo v Plzni 33,68 procenta ze 138.679 oprávněných voličů.

Volby 2002

Nové vedení města zdědí z uplynulého volebního období několik hlavních problémů. Čeká je zejména dokončení dálničního obchvatu a převod části městských bytů na sociální bydlení.

autor: ľsm
Spustit audio