V plzeňské Techmanii se zabydlí Montessori škola

8. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Laboratoř, kterou bude škola využívat

Základní škola Montessori Plzeň se stěhuje do prostor Techmanie. K výuce biologie, chemie nebo fyziky budou žáci využívat zdejší laboratoře.

Budoucí prostory pro školu Montessori v Techmanii

Celé jedno patro v plzeňské Techmanii bude od září sloužit pro žáky Montessori školy. Ta se sem v současné době stěhuje ze stísněných prostor v areálu 18. základní školy v Plzni v Bolevci. Tak, jak se zvyšoval počet žáků Montessori školy, přestávaly jim stávající prostory stačit.

V Techmanii právě probíhají poslední úpravy prostor, které bude škola využívat. „Zatím jsou ty místnosti v režimu kluboven, ale upraví se jako třídy. Budeme pronajímat pouze tyto prostory škole, jinak žádné jiné prostory v Techmanii pronajímané nejsou,“ uvedl ředitel science centra Vlastimil Volák.

Děti využijí zdejší jídelnu, dílny i laboratoře

Kolem třídy bývají police s materiálem Montessori, stoly a lavice nejsou v klasických řadách, děti si mohou posunout nábytek podle toho, v jakém počtu pracují,“ přiblížila budoucí podobu tříd ředitelka Montessori školy Gabriela Vicendová. Doplnila, že škola bude využívat jídelnu Techmanie.

„Prostory v suterénu slouží jako fyzikální, chemické nebo biologické laboratoře a samozřejmě i dílny, ty budou moci žáci využívat,“ popsal průvodce v Techmanii Lukáš. To se líbí i rodičům, kteří si přišli prostory prohlédnout. „To, co jsem viděla, se mi líbí, pokud budou mít děti přístup k vybavení Techmanie, tak to bude super,“ řekla jedna z maminek.

autoři: Karolína Sedláková , Michaela Svobodová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio