V plzeňském dinoparku proběhla údržba zvířat

7. červen 2024 11:20

Nejnovější pravěká zvířata v plzeňském dinoparku umí už sedmnáct různých pohybů. Kvůli náročnosti celého systému se ale čas od času něco porouchá. Pak na místo přijede programátor, aby chybu odstranil a zvíře uvedl zase do funkčního stavu.

Dinopark v Plzni

Pravidelnou údržbu a servis potřebují pravěká zvířata v dinoparku v Plzni i během sezóny. Když se některý tvor přestane hýbat nebo vydávat zvuky, přichází k němu programátor, aby závadu našel, odstranil a zvíře uvedl do funkčního stavu. Jeden takový servis se konal právě v těchto dnech. „Na místě řeším chyby, které se objeví třeba provozem nebo stářím motoru. V některých případech musím i rozříznout kůži zvířete, dostat se dovnitř a vyměnit nějakou součástku,“ popsal programátor Petr Kaška.

Dinopark v Plzni

Nejnovější místní pravěká zvířata napínají kůži, triceratops žvýká, pohybuje hlavou i mrká. Do budoucna jsou plány vedení dinoparku ještě ambicióznější. „Chtěli bychom, aby triceratops nejen stál, ale aby se také sám, na základě vlastní umělé inteligence a čidel, pohyboval mezi návštěvníky. To je ale otázkou příštích let,“ prozradil zakladatel dinoparku Jiří Machálek.

Pravěká zvířata v dinoparku můžete navštívit až do konce října.

autoři: Martina Klímová , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio