V Plzni končí prázdninový režim MHD. 1. září přinese i novinky

29. srpen 2022 19:55, aktualizováno

Se začátkem školního roku se k plnému provozu vrátí i městská hromadná doprava v Plzni. Cestující se 1. září poprvé svezou novou autobusovou linkou do Lhoty a skončí také oprava tramvajové trati na Klatovské třídě.

Od 1. září bude zahájen provoz nové autobusové linky 42 z Bor do Lhoty. Linka bude doplňovat stávající linku 26. V provozu bude nová linka v přepravních špičkách pracovního dne a zajistí obsluhu území kolem zástavby Nové Valchy, kde bude obsluhovat novou zastávku s názvem „Špačková“.

Provoz tramvají č. 4 na Klatovské bude od 1. září v provozu bez omezení. Rekonstrukce tramvajové trati v Koterovské ulici byla prodloužena do pondělí 5. září. Od následujícího dne se linky č. 1 a 2 vrátí do svých pravidelných tras.

I názvy dvou zastávek čekají změny

Zastávka „Částkova“ nově ponese název „Nádraží Slovany“ a zastávka „Škoda VII. brána“ bude nově pojmenována „Nádraží Skvrňany“. Přejmenováním je zdůrazněna možnost přestupu z regionálních vlakových spojů v blízkosti zastávek na linky MHD.

Hlavní změnou provozu a příjemnou zprávou bude zkrácení intervalu páteřních linek o sobotách, nedělích a svátcích, kdy se vrací původní interval 7,5 resp. 15 minut na všechny tramvajové a trolejbusové linky a také na autobusové linky č. 30. Dojde také k posílení linky č. 4 v ranní a odpolední špičce pracovních dnů a se začátkem školního roku dojde k obnovení školních spojů. Zoovláček bude v provozu do konce září o víkendech a svátcích.

autoři: Veronika Krátká , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio