V Plzni začíná rekonstrukce Wilsonova mostu. Uzavírka zkomplikuje dopravu v centru

8. červenec 2013

Řidiči v Plzni musí ode dneška počítat s další dopravní komplikací. Začíná totiž generální oprava památkově chráněného Wilsonova mostu na Americké třídě. Práce potrvají 11 měsíců a zkomplikují průjezd centrem Plzně.

Přes Wilsonův most od dnešního dne neprojedou auta. Vozy MHD přes něj naposledy přejedou 24. července.

„Objízdné trasy budou směřovány na Anglické nábřeží, kam budou odvedeny jak autobusy, tak trolejbusy,“ říká technický náměstek primátora Petr Rund.

Auta tak objížďka dovede na křižovatku U Jána. MHD pojede dál do ulice U Prazdroje, linka trolejbusu 12 zamíří z nádraží do Šumavské ulice.

Zatěžkávací zkouškou budou pro dopravu v Plzni následující dva týdny, kdy stavbaři ještě dokončují opravu nedalekého mostu U Jána a železničního mostu v Prokopově ulici. Oprava sto let starého Wilsonova mostu je v každém případě nevyhnutelná.

„Most bude opraven v podstatě až na základní klenby, kde dojde k opravě všech vrstev mostů včetně izolací. Zábradlí a mýtné domky budou restaurovány, aby získaly lepší vzhled,“ vysvětluje Ondřej Prokop z odboru investic města.

Rekonstrukce Wilsonova mostu bude stát 52 milionů korun a skončí příští rok v květnu. Po dobu oprav nebude most přístupný ani chodcům. Řeku budou moci přecházet po lávce u bývalého domu kultury.

autor: lum
Spustit audio