V Plzni začíná veletrh vzdělávání a karierního poradenství „Posviť si na budoucnost

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Veletrh práce Posviť si na budoucnost je svým rozsahem unikátní v rámci celé České republiky. Ilusrační foto

Třetí ročník festivalu se koná v plzeňském areálu Depo 2015. Dnes a zítra se tam představí desítky škol nebo podniků. Zájemci se tak dozvědí o možnostech studia a uplatnění na trhu práce.

Veletrh pořádá město Plzeň s dalšími partnery. Každý rok na něj míří tisíce hlavně mladých lidí, potkají se tam se zástupci středních a vysokých škol a s významnými zaměstnavateli v regionu. Ti předají zájemcům veškeré potřebné informace, třeba jaké obory můžou studovat, jak se na školu dostat a co studium obnáší nebo jak po škole uspět při výběru zaměstnání.

„Volba budoucího povolání či samotný výběr školy patří mezi klíčové aspekty, které zásadním způsobem ovlivňují naše životy. Je velice důležité, aby mladí lidé, ale i jejich rodiče, měli dostatek informací, a učinili tak co nejlepší výběr. Vážím si toho, že se díky spolupráci všech zúčastněných podařilo vytvořit tuto velmi přínosnou akci, za kterou do západočeské metropole míří tisíce lidí z Plzně a širokého okolí,“ řekl primátor Plzně Martin Baxa.

Cílem veletrhu je předat informace zábavnou formou. Návštěvníci se můžou těšit například na robotické stavebnice, ukázky řemesel, představení práce sommeliéra, kadeřnice nebo kosmetičky.

Dnešek je určený převážně pro školní skupiny, které se dopředu přihlásily. V sobotu se areál Depo 2015 otevře i veřejnosti. Vstup je možný bez rezervace, a to od 9 do 12 hodin. Vstupné je zdarma.