V řece u Plzně našli kolemjdoucí mrtvého muže. Zřejmě jde o pohřešovaného vodáka

16. červen 2013

Řeka Úslava na Plzeňsku dnes zřejmě vydala tělo utopeného vodáka. Dvaatřicetiletý muž byl pohřešovaný od 31. května, kdy sjížděl ve Starém Plzenci rozbouřenou řeku na kajaku. Loď, pádlo i osobní věci byly nalezeny ještě ten samý den. Po vodákovi ale od té doby pátrali policisté, hasiči, vrtulník s termovizí, speciální psi i vodní záchranáři.

„Po desáté hodině dopoledne oznámili náhodní svědci nález těla neznámého muže na břehu Úslavy, přibližně 200 metrů za označení Koterova," řekla policejní mluvčí Jana Tomková.

Přivolaným lékařem byla nařízena soudní pitva. "V současné době jsou prováděny úkony vedoucí ke zjištění totožnosti mrtvého. To, zda se jedná o pohřešovaného vodáka, není zatím zcela potvrzeno,“ dodala Tomková.

Vodáka viděli svědci u vody ještě kolem 31. května odpoledne. Hasiči ho začali hledat poté, co se u jezu ve Starém Plzenci našlo jeho pádlo a u Koterova kajak.

Procházeli oba břehy ze Starého Plzence do Koterova, ale prohledávali jen okolí řeky, protože pustit se na rozbouřenou vodu bylo podle operačního důstojníka velmi nebezpečné. Na místě byla i policie.

Rodině pohřešovaného vodáka poskytla policie psychologickou pomoc.

autoři: lum , ak
Spustit audio