V Žebrákách na Tachovsku volí lidé na verandě rodinného domu

2. říjen 2020 15:50
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Netradiční volební místnost v Žebrákách na Tachovsku

Dvakrát netradiční volby letos probíhají v obci Žebráky, kde je mimo roušek a dezinfekce neobvyklá i volební místnost. Krajské zastupitele a senátory volí občané na 2 x 3 metry velké verandě domu.

Netradiční volební místnost v Žebrákách na Tachovsku

V obci nemají žádnou obvyklou volební místnost, a tak se už po několikáté volí na verandě rodinného domu paní Růženy Vaňátkové. Na věšáku teď místo kabátů visí vzorové volební lístky a místo obrazu je pověšen státní znak.

„Do místnosti se musí vměstnat pětičlenná volební komise, avšak kvůli koronavirovým opatřením se členové komise musí střídat,“ uvedla Růžena Vaňátková. Podle ní budou mít voliči místa na hlasování dost a kontroly totožnosti voliče pod rouškou se neobává.

Netradiční volební místnost v Žebrákách na Tachovsku

V Žebrákách přibyli od posledních voleb dva noví voliči a počet se tak navýšil na 78. „My jsme vždy mívali dobrou účast, šli jsme dokonce až přes 70 %. Volit by občané měli přijít. Když nebudou volit, tak ať poté nekřičí,“ uzavírá paní Vaňátková. Všechny volební místnosti včetně této v Žebrákách se otevřely v pátek 2. října ve 14 hodin.

autoři: Lukáš Milota , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio