Vánoční kapříci zřejmě podraží

29. říjen 2002
Zprávy , Zprávy

Vánoční kapři letos zřejmě podraží. Cena za 1 kilogram masa přesáhne 60 korun. Důvodem je nejenom roční inflace, ale také ztráty, které rybářům západních Čechách způsobily povodně. Ředitel Klatovského rybářství Jaroslav Průcha odhaduje, že rybáři z každého rybníku vyloví asi o 15 až 20 procent kaprů méně. Jasno o cenách však bude až v listopadu, kdy výlovy skončí.

Jaroslav Průcha, který je zároveň předsedou Rybářského sdružení ČR tvrdí, že rybáři nechtějí ceny výrazně zvyšovat Při probíhajících výlovech prodává firma kilogram kapra za 60 korun včetně daně. Pokud by ztráty v rybnících nepřesáhly deset až 15 procent, odhaduje Průcha vánoční ceny zhruba o pět procent vyšší. Poslední rybník Pozorka budou klatovští lovit 18. listopadu.

Kapr

Není třeba se obávat, že ryby na Vánoce nebudou. Rybářské podniky by v případě nedostatku například omezily export a navíc moravské a východočeské producenty povodně nezasáhly. Kvalita letošního kapra je prý velmi dobrá, neboť ryba velmi dobře narostla v teplém květnu a červnu.

autor: ľsm
Spustit audio