Ve Stříbře se znovu začne s testováním veřejnosti. Poslouží kino

19. březen 2021 15:00, aktualizováno

Od pondělí 22. března se ve Stříbře na Tachovsku začne opět testovat veřejnost na koronavirus. Do odběrového místa v kině Slavia mohou zájemci přicházet od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.

Testovací centrum ve Stříbře v kině Slavia by mělo být v provozu od pondělí 22. března. Bude fungovat od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Odběry bude provádět dvoučlenný tým. V případě poptávky je možnost rozšíření doby provozu centra i na sobotu a neděli.

Jednoduchý rezervační systém najdou zájemci na webových stránkách města. Lidé, kteří nemají možnost přístupu k internetu, budou moci přijít bez objednání.

Odběry jsou zdarma pro klienty zdravotních pojišťoven

Testovací místo v kině Slavia ve Stříbře znovu zahajuje provoz

V odběrovém místě se mohou otestovat také pendleři. Podmínky jsou stejné pro všechny. „Občané mohou být testováni jednou za tři dny na pojišťovnu. Ti, kteří nemají pojištění, mají jednotnou cenu 350 korun,“ oznámil starosta Stříbra Martin Záhoř za hnutí ANO. Otestovaní dostanou dvojjazyčný certifikát, potvrzení o výsledku testu.

Centrum bude fungovat do odvolání. Testovací kapacity centra je možné podle zájmu navyšovat. Ve Stříbře se testuje také metodou PCR v termínu neděle až pondělí. Toto testování tam funguje již několik týdnů.

autoři: Veronika Krátká , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio