Ve Štruncových sadech bylo otevřeno nové Zázemí tréninkového centra

13. srpen 2023 15:32, aktualizováno

Mladí talentovaní fotbalisté a fotbalistky se dočkali. Zázemí tréninkového centra ve Štruncových sadech, které jim nabízí veškeré moderní podmínky pro přípravu, bylo otevřeno.

Zázemí tréninkového centra ve Štruncových sadech

Zcela nová třípodlažní budova přináší viktoriánské mládeži perfektní zázemí a podmínky pro jejich další rozvoj. „Jsem opravdu hrdý na to, že můžeme naší mládeži nabídnout odpovídající zázemí, které je srovnatelné s podobnými zařízeními v akademiích velkých evropských klubů. Pro mladé hráče i hráčky by měly tyto podmínky být obrovskou motivací, aby na sobě každý den tvrdě pracovali a posouvali se ve svém vývoji,“ uvedl Martin Dellenbach, člen představenstva FC Viktoria Plzeň.

Zázemí tréninkového centra ve Štruncových sadech

„Na příběhu mladého Jana Palusky, Pavla Šulce nebo Robina Hranáče se ukazuje, že investice do mládí má velký smysl. Věřím, že díky novým prostorám v Plzni vyroste řada dalších talentovaných hráčů. Viktorka je silná značka, která na mezinárodní úrovni dělá skvělé jméno našemu městu. Jsem přesvědčen, že je naší povinností o takovou značku pečovat. Děláme to a budeme to dělat i nadále,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

V budově se nachází: Recepce se vstupním terminálem
Šatny se sociálním zázemím
Kanceláře pro trenéry
Společenská místnost/jídelna
Rozcvičovna a posilovna
Regenerace a fyzioterapie
Objekt má extenzivní vegetační střechu

Město Plzeň je investorem stavby za 108 milionů korun, zhotovitelem je společnost POHL cz.

„Velmi si vážíme podpory města Plzeň, která je dlouhodobá. Společně se snažíme neustále vylepšovat podmínky pro mládežnický úsek, na který klademe velký důraz. Patří mezi základní pilíře klubu,“ dodal Jaromír Hamouz, člen výboru spolku VIKTORIA PLZEŇ – fotbal, z. s., pod který spadá celý mládežnický úsek klubu.

autor: Veronika Krátká | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio