Co mne přivedlo k mikrofonu
K mikrofonu mě přivedl bývalý spolužák ze základní školy, když jsme se po letech potkali v tramvaji a on mi řekl: „Zakládáme nové rádio, tys byla vždycky tak upovídaná, nechceš to zkusit“? To rádio se jmenovalo Karolína, já to zkusit chtěla. Bylo mi dvacet let a vyšlo to. Od té doby už uplynulo dalších dvacet let a já byla moderátorkou několika rádií – Frekvence 1, Radiožurnálu, Country rádia a měla jsem možnost si vyzkoušet i televizní práci jako moderátorka Snídaně s Novou a několika pořadů o folkové muzice pro Českou TV. Časy to byly krásné, ale jsem ráda, že mě vítr po 15 letech zase zavál do rodné Plzně. No a tak mě tady máte a moc si vážím toho, že můžu vysílat zase pro Plzeň a přála bych si, aby to byla už moje poslední štace.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci
Za ta léta jsem měla možnost mít u mikrofonu velkou spoustu zajímavých lidí. A nejvíc vzpomínám na ty, kteří byť jsou opravdu slavní a v životě hodně dokázali a národ je miluje, či miloval, byli těmi nejskromnějšími a nejpříjemnějšími hosty, jako byl Karel Svoboda, Vlastimil Brodský, Waldemar Matuška, jako je Michal Horáček a další. A jedno velké „nej“ jsem zažívala, když jsem poprvé moderovala v pražské Lucerně.
Co mě baví?
Baví mě psaní. Už spoustu let si říkám, že „já tu knihu jednou napíšu!“. No, zatím se k tomu neschyluje, protože asi tak 120 procent mého životního času mi zabírají moji dva synkové Alex a Matyáš. Kluci jsou to, co mě už nějakých devět let baví nejvíc. Až odrostou, tak se na tu knihu vrhnu! Vzpomeňte si, že jsem to říkala :-)
Všechny články
-
Hlavní činností Západočeského muzea je věda a výzkum. Spustilo k tomu podcast
Ne každý ví, že muzea se zabývají převážně vědecko-výzkumnou činností. Západočeské muzeum v Plzni je díky svým výsledkům ve vědě zařazeno vysoko mezi krajskými muzei.
-
FN Plzeň opět provedla nejvíce transplantací krvetvorných buněk za rok
Transplantační centrum Hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň je největším zařízením svého druhu v ČR. V roce 2021 provedli na 150 transplantací krvetvorných buněk.
-
Varovný systém obyvatelstva je mnohem propracovanější, než před dvaceti lety
Je to přesně dvacet let, co Českou republiku postihly ničivé povodně. Plzní se prohnala dokonce více než tisíciletá voda.
-
Veterináři nejsou zajedno v otázce ideálního věku pro kastraci kocoura
V některých státech se kastrují kocouři už ve 2-3 měsících. Já doporučuji kolem jednoho roku, aby byl pohlavní aparát kocoura vyvinutý, říká veterinář Ladislav Kuncl.
-
Při divertiklech si zakažte tvrdé slupky, zrníčka a hodně pijte
Výchlipky ve střevech, tedy divertikly, má spoustu lidí a je mezi nimi i hodně mladších, potvrzuje dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová.
-
Kontroly zmrzliny nedopadají dobře
Kdo by si v létě rád nedopřál zmrzlinu? I tuto oblíbenou pochoutku kontrolují inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce.
-
Když se při hubnutí pokles váhy zastaví, neklesejte na mysli
Hubnu a po dvou měsících se mi váha zastavila. Všechno dělám pořád stejně a už se to nechce hnout. Tak zněl podnět jedné z posluchaček.
-
Několikrát po mně stříleli. Důležité je, že mě netrefili
Tomáš Vaňourek už 15 měsíců cestuje po stopách Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Expedice Z101 kopíruje po 75 letech cestu těchto dvou legendárních cestovatelů.
-
Už mi nevadí, když se mi při kreslení dívají lidé pod ruce, říká plzeňský ilustrátor a kreslíř
Petr Šrédl s kreslením začal už v dětství a po maturitě na vojenské škole se mu začal věnovat naplno. Zpočátku se zaměřil na portréty a realistickou kresbu.
-
Pokud nemáte paní, nechte se u mě ostříhat. Než dojdete domů, budete ji mít, vzkazuje mužům barber
Karel Mülling alias Carlos, je uznávaný plzeňský barber. Sám o sobě říká, že je prostě holič. Je stoprocentní samouk.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »