Veterinář: Je to jako u lidí, nadváha psům a kočkám neprospívá

16. listopad 2021

"Obezita u domácích mazlíčků s sebou nese probémy pohybového aparátu, vysoký cholestrerol, dušnost, únavu, nevýkonnost, a vede až k devastaci některých orgánů," varuje plzeňský veterinář František Zahrádka a dodává: "Jednou za čas, když pejskovi dopřejete nějaký hříšný pamlsek, tak se nic nestane. Nesmí se ovšem z toho stát pravidlo." 

Ve veterinární poradně jsem řešili také šestiletého kokra, který trpí záchvaty, podobnými epilepsii. Dále jsme hovořili o jorkšírovi, který je 4 dny po operaci a ještě neměl stolici. Pan doktor radí cvičit, masírovat bříško a chodit. Pokud to nezabere, musí pomoci veterinář.

A jak moc se má majitel obávat o fenku, která má po kastraci v místě rány malou bulku? Poslechněte si veterinární poradnu.

autor: Veronika Albrechtová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová