Víkendové cyklobusy z Plzně míří už i do Brd, Českého lesa nebo na Tachovsko

2. květen 2015

Speciální autobusy s cyklovlekem nejsou určené jen pro cyklisty. Mohou je využít i pěší turisté a cestující mezi zastávkami autobusové linky. Jejich obliba v posledních letech stále roste.

Tři základní trasy vedou do turisticky oblíbených lokalit. Brdský cyklobus pojede z Plzně přes Starý Plzenec, Spálené Poříčí, Míšov/Brdy, Rožmitál pod Třemšínem do Příbrami. Lidé mohou po trase navštívit Padrťské rybníky, vrch Třemšín, Rožmitál pod Třemšínem nebo Hornické muzeum v Příbrami. Autobus vyjíždí z Plzně každou sobotu, neděli a ve svátek vždy v 07:45, z Příbrami pak v 15:30.

Opačným směrem na Horní Chodsko a do Českého lesa pojede cyklobus v pátek v 08:00. Jeho trasa vede přes Nýřany, Horšovský Týn, Bělou nad Radbuzou, Železnou až na Přimdu. Cyklisté tak mohou navštívit hrad a zámek v Horšovském Týně, Sedmihoří, Český les, města Bělá, Hostouň a Poběžovice, pramen řeky Radbuzy, hrad Přimda a také rybník Sycherák. Ze Železné pak jede spoj zpět v 17:10.

Třetí cyklobus Mže projíždí kolem Hracholuské přehrady přes historická města Stříbro, Bor a Tachov a doveze cestující do severní části Českého lesa. Z Plzně vyjíždí v 08:15 a do Staré Knížecí Huti dorazí v 10:05. Zpátky pak jede v 15:50 ze zastávky Lesná, Stará Knížecí Huť. Přes Tachov jede na Plzeň, kam dorazí před 17:45.

Všechny tři trasy cyklobusů budou v provozu do 28. září. Službu provozují ČSAD autobusy Plzeň. Speciální autobus s cyklovlekem uveze až 27 kol, zájemci si teď mohou v předprodeji zajistit bezplatnou místenku.

Podrobné informace a ceník najdete zde.

autor: sch
Spustit audio