Viktorka zve na nedělní zápas nevidomé fanoušky

20. srpen 2021 16:15

Charitativní rozměr bude mít nedělní ligový zápas fotbalistů plzeňské Viktorky s Karvinou. Viktoriáni zvou na utkání i nevidomé fanoušky, pro které bude připraven ve spolupráci s Českým rozhlasem Plzeň speciální komentář.

I zrakově postižení si mohou naplno užít ligový fotbalový zápas v Plzni. Domácí Viktorka nastoupí v neděli 22. srpna v 16 hodin proti Karviné a pro nevidomé fanoušky bude připraven komentář, o který se postarají reportéři z Českého rozhlasu. To vše v rámci projektu Nevidomý fanoušek, na kterém se podílí Nadační fond Českého rozhlasu - Světluška.

O komentář se postarají zkušení sportovní reportéři

„Jsme rádi, že se nám podařilo tento projekt společně s naším partnerem uskutečnit a můžeme zrakově postiženým nabídnout tuto možnost,“ uvedl za Viktorii mluvčí klubu Václav Hanzlík. Během utkání budou mít nevidomí k dispozici speciální sluchátka, v nichž uslyší komentář. Postarají se o něj zkušení moderátoři sportovních utkání František Kuna a Jaroslav Plašil

„Jedno z našich hlavních poslání je umožnit zrakově postiženým žít život samostatně a podle svého. Projekt Nevidomý fanoušek je dalším, který zrakově postiženým zpřístupňuje více lifestylových aktivit, jako je právě sport. Vážíme si vstřícnosti klubu FC Viktoria Plzeň, který je další, kdo do toho s námi půjde,“ doplnila ještě k samotnému projektu ředitelka Světlušky Gabriela Drastichová.

autoři: Veronika Krátká , Michaela Svobodová
Spustit audio