Všeruby vyhrály soutěž v třídění odpadu, využívají služby odpadového manažera

20. září 2023 19:37, aktualizováno

Tušíte, co dělá odpadový manažer? Už několik měsíců jeho služby využívají například Všeruby na severním Plzeňsku. Poté, co město vyhrálo první místo v soutěži „My už třídit umíme", se chce odpadovému hospodářství věnovat do hloubky.

Všeruby

Nejlepší v třídění odpadů v Plzeňském kraji je město Všeruby na severním Plzeňsku. Na začátku září vyhrálo jednu z kategorií soutěže „My už třídit umíme". „Snažíme se, abychom měli čistý a uklizený sběrný dvůr, který je hojně využívaný. Máme k dispozici celou řadu míst s kontejnery na tříděný odpad. A dbáme také na informovanost občanů,“ popisuje starosta města Václav Červenka, jaké kroky vedly k vítězství v soutěži.

Že ve Všerubech berou odpadové hospodářství skutečně vážně, dokazuje i fakt, že vedení města už několik měsíců spolupracuje s odpadovým manažerem. Dle starosty města se Všeruby chtějí stále zlepšovat a podnikat takové kroky v rámci odpadového hospodářství, které budou co nejefektivnější.

Všeruby

Externí odpadový manažer Antonín Merhaut uvádí, že na základě rozboru obyvateli vyprodukovaného odpadu bude stanoven postup, jenž by měl vést k navýšení množství separovaného odpadu vůči komunálnímu. Kromě třídění by se ve Všerubech do budoucna rádi zaměřili na další využití bioodpadu a chtěli by zřídit kompostárnu.

autoři: Anna Matuštíková , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio