Vyloučení z gymnázia mi pomohlo až k angažmá v Semaforu, říká Milan Drobný, který v Plzni vydává novou desku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Milan Drobný

Otec Milana Drobného byl důstojníkem zahraniční armády, což mu v životopisu nepřidalo. On sám na gymnáziu provedl průšvih na brigádě - maléry mu ale paradoxně pomohly k začátku pěvecké kariéry v pražském Semaforu. Milan Drobný nachystal nové nahrávky a ochotně kývl na naši nabídku k rozhovoru.

Z gymnázia ho vyloučili, dostal se ale na konzervatoř a tím začala jeho umělecká dráha. A to i přesto, že ani nevěděl, co jsou to baletní piškoty. Do Semaforu si ho pak s sebou vyžádal Karel Gott, se kterým jsou dodnes přáteli.

Milan Drobný nedá dopustit na lední hokej, tuhle hru miluje. Ledovou plochu ještě dlouhou dobu kombinoval s profesionálním vystupováním v pražských hudebních kavárnách.

Rozhlas je fenomén

Proč zpíváte pořád ty "starý věci"? Na tyto posluchačské dotazy často Milan Drobný odpovídá. Přitom natočil za posledních 20 let 7 nových alb! Rádia zkrátka sází na starší hity a novým nedávají příliš prostoru. Plzeňský rozhlas je ale výjimkou, zvlášť v případě, kdy nové album Milana Drobného vyšlo u plzeňského vydavatelství. Nové písničky si zpěvák píše sám a věnoval je nejhezčím místům naší vlasti. Vystupuje s kapelou Nadrobno.

Potřetí ženáčem

„Nikdy neříkej nikdy“ - Milan Drobný se prý už kdysi zařekl, že se znovu neožení. Ale realita je jiná. Přiznává, že ženy jsou pro něj hnacím motorem. Se svou snoubenkou odjel na tři týdny na dovolenou, a když se po dvou měsících vrátili, vzali se a všechno klape.  

Milan Drobný

A život mimo hudbu? Jednoznačně fotografování. Co Milan Drobný rád fotí? A za co se dostal do prestižní Obce spisovatelů?

Poslechněte si celý rozhovor Stanislava Juríka se zpěvákem Milanem Drobným.