Vypěstujte si vlastní avokádo, chce to jen trpělivost a prostor

I z avokáda zakoupeného v supermarketu je možné si vypěstovat rostlinu, která po čase zaplodí. Jaké podmínky jí vytvořit?

Jak pečovat o hruškovec přelahodný, v Hobby magazínu speciál radí bylinkářka a pěstitelka bylin Štěpánka Janoutová. Hovoří také o léčebných účincích jeho listů a plodů, kterými jsou avokáda.

Uhodily mrazy, je nutné zabezpečit drobná hospodářská zvířata. Nejdůležitější je udržet je v suchu a v dobré kondici. Jak se v zimě starat o slepice a králíky, vysvětluje chovatel Roman Lang, odborník v oblasti krmiv pro zvířata.

Autorka květinových kuchařek Jana Vlková zakomponuje jedlé rostliny snad do každého jídla. Tentokrát přichází s receptem na masopustní Boží milosti s využitím bylinek.

Je vůbec možné a správné získat značku bio med, když včely mají dolet i několik kilometrů? Na posluchačský dotaz odpovídá Michal Černý, jednatel Českého svazu včelařů v Merklíně.

Zveme vás na Valentýnský běh pro plzeňskou ZOO. Registrovat se lze na www.myteporazime.cz, kde také najdete podrobnosti. Běhat můžete kdekoli do 17. února. Akci pořádá nezisková organizace Rozběháme Česko.

Podhoubí hub může mít v průměru i stovky metrů a přežívat po staletí. V Houbařském okénku o tom mluví Zdeněk Hájek, předseda Mykologického klubu Plzeň.

autor: Soňa Vaicenbacherová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio