Vysoké školy obnovily praktickou výuku. Na ZČU už ale začíná zkouškové období

16. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hodina gymnastiky na ZČU v Plzni

Svou první a zároveň poslední hodinu gymnastiky v tomto semestru mají za sebou studenti tělesné výchovy na Západočeské univerzitě v Plzni. Letní semestr pomalu končí a studenti neměli často ani dobré podmínky pro trénink některých cvičení. Všechno si tak zkoušeli poprvé až tento týden.

Vedle otevření obchodů a zprovoznění řady služeb vláda na začátku týdne obnovila také praktickou výuku na vysokých školách. Hodinu gymnastiky tak měli studenti ZČU tento týden poprvé a naposledy. Studenti se na praktickou výuku velice těšili. Chyběl jim sociální kontakt, a hlavně vysvětlení cviků od učitele.

Hodina gymnastiky na ZČU v Plzni

Na začátku blokové výuky vyučující zkontrolovala u všech studentů negativní testy na koronavirus, potvrzení o protilátkách či o očkování. Studentky se rozcvičily a poprvé za semestr si mohly na vlastní kůži vyzkoušet například cviky na hrazdě. Během distanční výuky byly seznámeny s cviky a dovednostmi. „S kolegou jsme jim natočili na videa zápočtové požadavky, takže ví dopředu, co je čeká,“ vysvětlila vyučující Petra Kalistová.

První hodina byla pro studenty také poslední

„Studenti všech ročníku budou mít samozřejmě problém, protože praktická výuka byla zahájena týden před koncem semestru,“ uvedl vedoucí katedry tělesné výchovy Petr Valach. I kdyby praktickou výuku naplánovala škola o zkouškovém období, dohnat zameškané hodiny se již nedá. V případě neúspěchu u zkoušky si studenti mohou předmět zapsat příští rok.

autoři: Karolína Sedláková , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio