Z kdoulí vyrobíte chutné marmelády i přesnídávky. Ty pečené pomáhají při revmatických bolestech

20. září 2023

Kdoule jsou dnes spíš vzácným ovocným stromem, plody tvarem připomínají jablko i hrušku. Jsou na nich drobné chloupky, syrové mají tuhou slupku a voní po vanilce a citrusech.

V Antice to byl symbol bohyně Afrodity a novomanželé dostávali darem vonné plody kdoule jako symboly lásky. Ve středověku se tyto stromy často vysazovaly v klášterních zahradách a to už pro své léčebné vlastnosti.

Syrové kdoule se k jídlu nedoporučují, mohou dráždit žaludek. Z povařených kdoulí se vyrábí marmelády, džemy i dětské přesnídávky. Konzumace pečených kdoulí pomáhá při revmatických bolestech.

Semena kdoule jsou bohaté na slizovité látky a zmírňují bolest krku i kašel, tento sliz je také účinný jako mast na proleženiny. Šťáva z čerstvých kdoulí se uplatní i v kosmetice – vyhlazuje vrásky a zmírňuje jejich tvorbu. Kdoule i přes slupku výrazně voní a naše babičky si je dávaly do šatníků na provonění prádla. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.