Za kouzlem papírových modelů do Přeštic

Papírový model

Papírové modely aut, hradů, vojenské techniky i vesmírných lodí představuje nová výstava v Domu historie v Přešticích. Expozice potvrzuje slova organizátorů, že z papíru lze udělat téměř cokoliv. Téměř dvě stovky exponátů slepili nadšenci z Centra papírových modelů. Nejmenší model má několik centimetrů a ten největší - kostelní věž - celých dva a půl metru. V souvislosti s výstavou vznikla také zbrusu nová vystřihovánka, která zobrazuje slavnou přeštickou dominantu. Pokračuje modelář Josef Kropáček:

Výstava modelářů z Centra papírových modelů představuje více než dvě stovky objektů a návštěvníci mohou přecházet od světa rychlých formulí, policejních aut, jeřábů či zemědělské techniky na náměstí plné historických domů a dalších staveb nebo na armádní cvičiště s tanky, obrněnými vozidly či letadly. nechybějí ani lokomotivy a obrněný vlak, fantaskní letadla podle Julese Vernea nebo hvězdné lodě ze slavných filmů. modely skutečných raket a vesmírných sond plachetnice nebo letadlová loď.

Kromě už slepených modelů nabízí přeštická výstava ukázku historických vystřihovánek, například pražskou míčovnu z roku 1922 nebo kopii asi nejstarší vystřihovánky, slunečních hodin v podobě krucifixu z 16. století. Přehlídku modelů doplňují v Domě historie Přešticka novinové kresby a volná tvorba výtvarnice Marie Zajíčkové.

Papírový betlém

Výstavu papírových modelů si přeštickém Domu historie můžete prohlédnout až do konce března.