Začala rekonstrukce tramvajové trati a vodovodu na Klatovské třídě v Plzni

2. srpen 2023 11:45, aktualizováno

Pokud jezdíte do práce přes Klatovskou třídu v Plzni, měli byste v následujících dnech vyrážet z domova o pár minut dřív. Od 1. srpna tam totiž probíhá rekonstrukce tramvajové trati a také vodovodu.

Rekonstrukce tramvajové trati a vodovodu na Klatovské v Plzni

Letní měsíce jsou obdobím rekonstrukcí. Jedna z nich začala 1. srpna v Plzni na Borech. Správa veřejného statku města Plzně zahájila opravu tramvajové trati na Klatovské třídě, a to v úseku od Alešovy do Mánesovy ulice. K rekonstrukci se připojila i Vodárna Plzeň, která na křižovatce ulic Klatovská, Dobrovského a V Bezovce vymění vodovodní potrubí, to stávající totiž pochází už z roku 1980.

Práce se neobejdou bez dopravních omezení. Nejdůležitější se týká tranzitní dopravy nad 7,5 tuny. Ta staveništěm nebude moci projet a řidiči budou muset využít objízdnou trasu stanovenou na ulice Sukova, Folmavská a Borská. „Doufáme, že práce stihneme dokončit do 25. srpna, dost záleží na tom, jak vyjde zkouška a rozbor vzorku vody,“ uvádí mluvčí Vodárny Plzeň Dana Veselá. Vodárna se aktuálně připojila k rekonstrukci tramvajových tratí i v ulici Terezie Brzkové na Slovanech, kde mění potrubí na dvou místech.

autoři: Anna Matuštíková , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio