Začíná druhá etapa opravy mostu Milénia v Plzni

11. srpen 2023 17:42, aktualizováno

Oprava mostu Milénia v Plzni jde do druhé fáze. Most tak bude uzavřený v opačném směru než dosud. Vše běží podle plánu a práce by měly být hotovy na začátku října.

Most Milénia, po němž každý den projede 26 tisíc aut, je nejzásadnější dopravní uzel ve městě a jeho uzavírka je dle náměstka plzeňského primátora pro oblast dopravy Aleše Tolara tou nejtěžší pro letošní sezónu. Na začátku oprav byla situace poněkud komplikovaná, postupně se ale uklidnila, když řidiči začali vnímat omezení a dodržovat doporučené objízdné trasy. Na městskou hromadnou dopravu uzavírka dopadla minimálně, linky jezdí bez zpoždění.

První fáze oprav proběhla až na drobnou komplikaci, kvůli níž došlo k týdennímu prodloužení etapy, dle plánu a řidičům se již otevřel průjezd ve směru na Slovany. Nyní naopak dělníci obsadí opačnou část od Ježíška směrem na Doudlevce. Doporučená objízdná trasa vede Tyršovou a Jízdeckou ulicí. „Apelujeme na řidiče, aby to nebrali nejkratší možnou cestou po Americké ulici a Wilsonově mostu, ale aby skutečně dodržovali dopravní značení, protože tato trasa, byť delší, bude ve výsledku rychlejší,“ uvádí Aleš Tolar.

Oprava za celkem čtyřicet milionů korun má prodloužit životnost mostu. Hotovo má dle plánu být 6. října. Po dokončení mostu přijde na řadu ještě opravit přilehlou křižovatku Doudlevecké, U Trati a Prokopovy. Tato navazující etapa, která s sebou ponese vždy úplnou uzavírku křižovatky, se ale bude, jak uvedl Aleš Tolar, odehrávat pouze o víkendech. Výsledkem bude nový povrch a také nové signalizační značení.

autor: abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio