Začíná Juniorfest. Proběhne živě, ale epidemickým opatřením se nevyhne

4. listopad 2021

V pátek 5. listopadu začne v kině Čakan v Domažlicích 14. ročník Juniorfestu. Nejen v chodské metropoli, ale i v Plzni, Dobřanech, Horšovském Týně a Přešticích promítne desítky filmů. 

"V každém sále budou připraveny samotesty, při projekcích se nebudou míchat děti z různých škol, v sálech bude nutné nosit respirátor," potvrzuje výkonný ředitel festivalu Michal Šašek a dodává: "Festival letos děláme nejen pro diváky, ale i pro sebe. Nejsme profesionálové, je to jen náš koníček a musíme realizační tým udržet po loňském výpadku pohromadě."

Z dětských filmů uvidíte třeba Svět podle Bustera, mladého kouzelníka, kterého jen tak něco nerozhází. Na velké dobrodružství se vydáte s Detektivní kanceláří Lasse & Maja: Záhada vlakové loupeže, při hledání lupiče. Českou tvorbu bude reprezentovat například Mazel a tajemství lesa od Petra Oukropce a animovaný snímek Myši patří do nebe. Animaci doplní pecka Vlkochodci, která ovládla letošní svět kreslených filmů. Na starší publikum čeká například příběh šesti teenagerů z Vídně, jejichž osudy jsou vzájemně propojené. Lovecut je příběch o lidech setkávajících se s problémy vlastní identity a intimity a zároveň objevují a prožívají lásku ve společnosti závislé na sociálních sítích.

Po mimořádném úspěchu v době loňského lockdownu bude pokračovat i online varianta, která od 12. do 21. listopadu nabídne na platformě Dafilms.cz irskou komedii Jak jsem randil s Amber nebo argentinské Vzpomínky teenagera.

Nejvyšší festivalové ocenění Zlatá rafička převezme Ivana Chýlková a Petr Nárožný. Oba ceremoniály proběhnou v Erbovním sále Státního hradu a zámku Horšovský Týn.

autoři: Veronika Albrechtová , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...