Zahrady se ukládají k zimnímu spánku. Pomozte jim

16. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hrabání listí

Jaké práce teď na podzim udělat na zahradě? Především hnojit vhodnými podzimními hnojivy. Ze zeleninových záhonků odstranit zbytky rostlin, shrabat spadané listí a třeba zasadit česnek.

I když už máme letošní úrodu z našich zahrad téměř sklizenou, právě teď na podzim nás na nich čeká spousta práce. Co nezanedbat poradil plzeňský zahradník Přemysl Písař.

Stavíte? Kupujete nový nebo starší byt a chcete v nich žít zdravě? Kvalitou stavebních materiálů, dodržením správných stavebních postupů a mnoha dalším věcem se věnuje obor rezidenční psychologie. Ten představil Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení.

Nová okna mohou být zdrojem mnoha problémů. Zejména v zimě. Například zdrojem vlhkostí a plísní. Pokud je neumíme správně používat. Několik rad nabídl Tomáš Voves.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová