Zajděte na plzeňské náměstí a přeneste se do totality!

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plzeňské náměstí Republiky hostí putovní vzdělávací multimediální projekt Totalita. V projekčním dómě lidé za pomoci nejmodernějších technologií zažijí atmosféru totalitního Československa od roku 1948 až do Sametové revoluce

Život v totalitním Československu přiblíží nový multimediální projekt Totalita, který odstartoval na plzeňském náměstí Republiky. Projekční dóm, ve kterém se diváci za použití nejmodernějších technologií, vrátí v čase zpět, zde bude stát do soboty 26. října.

Projekt Totalita chce přiblížit především dnešní mladé generaci události z dob minulých. Řada sociologických výzkumů totiž ukazuje, že značná část mladé generace nemá historické znalosti o komunistickém režimu, jeho totalitní podstatě a klíčových událostech přelomového roku 1989. Cílem projektu je tedy zprostředkovat především žákům a studentům atmosféru tohoto období.

V Plzni se lidé můžou vrátit zpět do minulosti. A to díky vzdělávácímu projektu Totalita, který je přenese do doby totalitního Československa

Centrem dění je velký projekční dóm pro 110 sedících diváků. Zvenku vypadá jako obrovský černý balón. Zájemcům díky nejmodernějším technologiím umožní prožít 20 minut v předlistopadovém Československu. Na diváky čeká 3D projekce popisující znárodnění, kolektivizaci, ale i příběhy obyčejných lidí, například rockerů s dlouhými vlasy, kteří díky svému zevnějšku nemohli studovat. A takových nepochopitelných paradoxů bude během projekce připomenuto ještě mnohem víc.

Uvidíte i proces s Miladou Horákovou

Vedle projekčního dómu pak najdou lidé informační panely, které doplní další zajímavá fakta. Kromě fotografií a informací panely obsahují i QR kódy, díky kterým si návštěvníci mohou pustit i unikátní videa, například z politického procesu s Miladou Horákovou, dobovou reportáž z vojenské přehlídky na Letenské pláni nebo studentské demonstrace 17. listopadu 1989.

Projekt Totalita je přístupný každý den od 8:30 do 19 hodin, v sobotu od 9:30 do 18 hodin s tím, že dopolední hodiny ve všední dny jsou určeny především školám, které si konkrétní čas návštěvy mohou rezervovat na webu www.totalitnistat.cz. Zbylé časy a pak celá sobota je určena nejširší veřejnosti.