Způsob přípravy šípkového čaje se odvíjí od účelu, pro který ho pijeme

22. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Šípkový čaj

Jak vysvětluje bylinkářka Ivana Tischlerová, šípky můžeme buď vyluhovat za studena, nebo klasicky zalít horkou vodou. Ve druhém případě ale přijdeme o vitamín C a některé další zdraví prospěšné látky.

„Pokud nám jde o zachování vitamínu C a posílení imunity, je třeba šípky vyluhovat za studena, což vyžaduje podstatně delší dobu. Do konvice nasypeme drcené šípky, zalijeme je studenou vodou a necháme stát do druhého dne. Ráno čaj jenom trochu ohřejeme na vlažnou teplotu, určitě ne víc než 35° C, a potom pijeme. Takto udělaný čaj nejenže posiluje imunitu, ale také např. podporuje regeneraci kloubů,“ říká Ivana Tischlerová.

Přestože částečně ochuzený, zdraví prospěšný je i klasicky připravený čaj. „Drcené šípky zalijeme horkou vodou, necháme 10 až 15 minut vyluhovat, přecedíme, slijeme a pijeme. Je to zdravý teplý nápoj, který můžeme pít každý den. U obou variant platí, že šípkový čaj můžeme užívat dlouhodobě,“ uzavírá bylinkářka.

Jak si nasušit přesličku, aby zůstala zelená? Přichází rakytník zamrazením o vitamíny? Které bylinky napomáhají otěhotnění? Které snižují hladinu cukru v krvi? Poslechněte si Ivanu Tischlerovou v bylinkářské poradně.

autor: Soňa Vaicenbacherová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio