Zvířecí záchranáři jedou v tomto období nadoraz

28. červen 2021

"Vždycky se těšíme na prázdniny, až lidé odjedou také o kousek dál a přestanou se pohybovat jenom kolem své chalupy," říká vedoucí Záchranné stanice živočichů v Plzni Karel Makoň.

Co aktuálně zvířecí záchranáře zaměstnává? Jaké chyby lidé pohybující se ve volné přírodě dělají? Nejen o tom byla řeč v našem pravidelném pořadu. Karel Makoň uvedl i konkrétní případy z nedávné doby, které musel jeho tým řešit. Poslechněte si třeba poutavý příběh labuťáka, kterému přímo na místě v Nižboru muselo být amputováno křídlo a hned byl vrácen zpátky ke své rodině.

autor: Soňa Vaicenbacherová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.