Basketbalisté Nymburku s Kazaní prohráli 79:84 a v Eurocupu končí

10. únor 2015

Důležitý zápas o postup ze základní skupiny Eurocupu basketbalisté Nymburku nezvládli, když prohráli v holešovické Tipsport aréně s Kazaní 79:84. K postupu přitom potřebovali vyhrát o 12 bodů.

Český tým tahal od úvodních minut za kratší konec a většinu zápasu pouze dotahoval náskok soupeře.

Vyrovnaný stav byl pouze v úvodu první čtvrtiny, kdy nymburští vyrovnali na 6:6, ale při první přestávce ztráceli na Kazaň pět bodů.

Ve druhé čtvrtině si hostující tým udržoval zhruba pětibodový náskok. V závěru prvního poločasu však polevil a Nymburk vyrovnal na 31:31. Nicméně následovala devítibodová šňůra Kazaně a v úvodu třetí čtvrtiny vedli hosté 40:31.

Ve druhém poločasu už bylo pouze otázkou, o kolik bodů ruské mužstvo vyhraje. I když těsně před koncem zápasu se dokázali domácí dostat soupeři na dostřel a snížili na rozdíl tří bodů, Kazaň si vítězství pohlídala.

Nejlepším střelcem zápasu byl hostující Keith Langford, který nastřílel 22 bodů. Z nymburských hráčů dali po 14 bodech Darius Washington a Chester Simmons.

Utkání 6. kola skupiny G osmifinále Evropského poháru basketbalistů:

Nymburk - Kazaň 79:84 (16:21, 31:38, 49:58)
Nejvíce bodů: Simmons a Washington po 14, Burns a Benda po 12, Stutz 9 - Langford 22, Fischer 17, White a Freimanis po 10. Fauly: 20:19. Trestné hody: 20/19 - 14/12. Trojky: 6:8. Doskoky: 31:26.