O pořadu Posezení v divadle

Pořad Posezení v divadle aneb Neočekávaný dýchánek je zábavná talk-show Petra Jančaříka s hosty, natáčená po celá léta v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni, nyní v Divadle Alfa.

Petr Jančařík

K humornému povídání si autor a moderátor pořadu zve známé i méně známé osobnosti ze západních Čech i mimo ně. Základní sestavu tvoří Petr Jančařík a dva hosté - Marie Formáčková a Vladimír Mertlík, kteří vtipnou formou zpovídají další pozvané hosty a představují je návštěvníkům divadla i posluchačům rozhlasu.

Jde o zábavný program, do kterého přicházejí herci, zpěváci, spisovatelé, lidé nejrůznějších profesí i nová nadějná hudební seskupení. Skladba hostů bývá různorodá a autor se snaží, aby je spojoval společný zájem. To neplatí vždy. Na každé talk-show je ovšem minimálně jedna hlavní inspirativní osobnost. Pořad oslovuje především střední a starší generace, ale na nahrávkách zaznamenáváme i mladé lidi. Za dobu existence pořadu je měsíc co měsíc divadlo vyprodané.

Části pořadů těchto veřejných rozhlasových nahrávek úspěšně reprezentují Český rozhlas Plzeň na mezinárodní soutěži Znojemský hrozen ve Zlíně, kde získal první místo, obsadil několik druhých míst i čestná uznání v mezinárodní konkurenci rozhlasových pořadů.

Historie pořadu: 

Tato veřejná rozhlasová nahrávka začala psát svoji historii už začátkem 90. let, kdy se natáčela na nejrůznějších scénách v Plzni. Svoji domovskou scénu získala od září roku 1997 nejprve v Divadle Kruh v Plzni a později ve stejném divadle, ale s novým názvem – Divadlo Miroslava Horníčka. Z důvodu zbourání Kulturního domu v Plzni, ve kterém Divadlo Miroslava Horníčka sídlilo, došlo v červnu roku 2011 k přestěhování natáčení pořadu do nových prostor, do Divadla Alfa v Plzni.

Za více než 20 let trvání pořadu se na jevištích vystřídaly už stovky hostů. Patřil mezi ně především ten, po kom se divadlo jmenovalo, Miroslav Horníček. Také další jména patří k nejvýznamnějším osobnostem české kultury. Za všechny jmenujme Stellu Zázvorkovou, Helenu Růžičkovou, Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Sováka, Jaroslava Uhlíře a další a další. Přes 10 let také přijížděl do Plzně nezapomenutelný komik a herec Jiří Wimmer, který tu hosty i publikum nejen bavil svým nezaměnitelným humorem, ale také chystal nejrůznější pochoutky. Tuto činnost částečně převzal Vladimír Mertlík, který společně s Marií Formáčkovou patří mezi stálé hosty dodnes.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
v neděli od 11 hodinPlzeň

Další pořady

 • Pochoutkový rok

  Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V pořadu vyhlašujeme soutěž o váš nejlepší recept. Vítěz získá vybavení do kuchyně za 100 000 Kč.

 • Volby 2022 - Plzeňský kraj

  Informace k podzimním komunálním a senátním volbám v Plzeňském kraji.

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Noční linka

  Čas na vaše příběhy.