O pořadu Úsměv, prosím

V rubrice Úsměv, prosím představujeme komiky, kterým ani čas neubral na jejich moudrosti, poutavém vyprávění a smyslu pro humor.

Do vysílání zařazujeme humorné scénky, například s Felixem Holzmannem, Vladimírem Menšíkem, dvojící Š+G nebo Šíp a Uhlíř, ukázky z oblíbených estrád, her Divadla Járy Cimrmana či vyprávění známých herců. Jde o neopakovatelný humor, kterým nás dodnes těší Jan Werich, Miroslav Horníček a další osobnosti.

Zařazujeme také ukázky z našich veřejných rozhlasových nahrávek a prostor dostávají i současní komici a vypravěči – Miroslav Donutil, Josef Dvořák, Boleslav Polívka, Jiřina Bohdalová a další. Pravidelně sledujeme výročí umělců zabývajících se humorem a v ten den zařazujeme jako vzpomínku ukázku z jejich tvorby.

Historie pořadu: 

Rubrice Úsměv, prosím předcházel hodinový pořad „Z archivu smíchu“, který připravoval od 7.9.1996 redaktor Evžen Vitáček. Později, po 10 letech, byl pořad zrušen. Jednotlivé scénky a komici se začali opakovat, chyběly nové ukázky. Evžen Vitáček také připravoval krátší pořady s humornými scénkami pod názvem „Bavíme se s ČRo Plzeň“ a to od 1.9.2001. Byly vysílány denně.

Rubrika později – od 1.5.2004 - dostala nový název - Úsměv, prosím, pod kterým je vysílána dodnes. Ke změně názvu došlo z toho důvodu, abychom do rubriky mohli dodávat také humor, který je k zamyšlení a není jen prvoplánový. Například humor Miroslava Horníčka, Jiřího Suchého, Františka Nepila, Jana Wericha a dalších.

Na přípravě rubriky se po odchodu Evžena Vitáčka podíleli další kolegové – Petra Kosová, Vladimír Hrubý a v současné době se rubrice „Úsměv, prosím“ věnuje Květa Bodollová.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pondělí-pátek 10:45; sobota-neděle 06:10, 07:50, 09:35 Plzeň
pondělí-pátek 10:45; sobota-neděle 06:10, 07:50, 09:35 Karlovy Vary

Další pořady

 • Jak nenaletět

  Rubrika o záludnostech dnešní doby.

 • Šalom alejchem

  Magazín o židovském životě u nás i ve světě. O kultuře, náboženství, osobnostech. O židovské současnosti i historii.

 • Návraty do minulosti

  Vojta Kotek připomíná významné osobnosti, události, objevy, vynálezy, technické novinky a stavby, které se pojí s naší historií.

 • O Roma vakeren

  Vysílání o Romech pro Romy, ale nejen pro ně… i pro širokou veřejnost.