Anna K. slaví narozeniny

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02582848.jpeg

Zpěvačka Anna K. je na scéně české populární hudby už léta výjimečným zjevením. Její cesta za úspěchem však byla trnitá.

Anna K., vlastním jméneme Luciana Krecarová se narodila v Krkonoších, ve Vrchlabí, a vyrůstala u babičky ve Špindlerově mlýně. Lyžařka byla výborná, lyžovala závodně za lyžařský oddíl TJ Slovan Špindlerův mlýn. Když jí bylo osm let, rodiče ji přihlásili na konkurz do divadla Semafor, a tam nakonec strávila dvacet let. Studovala obor herectví na pražské konzervatoři a už také jako Anna K. zpívala s kapelou. Jakmile však profesoři poznali, co je Luciana Krecarová za kvítko, zrušili jí výjimku na účinkování v Semaforu a dali jí nůž na krk: buď škola, nebo divadlo. Řekla sice divadlo, ale Jiří Suchý ji přesvědčil, aby dostudovala. Luciana to nakonec dokázala, ale tak jednoduché to zase nebylo. Když se pak do Semaforu vrátila a v programu se opět po letech objevila její fotografie, vymyslel pod ni Jiří Suchý tento text: Šestileté studium se Lucianě podařilo po devíti letech zdárně dokončit. Dvakrát totiž propadla a dvakrát měla trojku z chování. Za neomluvené hodiny. Anna K. konzervatoř absolvovala v oboru zpěv a herectví.

V roce 2010, ve svých pětačtyřiceti letech, podstoupila léčbu rakoviny prsu a od té doby je aktivní v osvětových kampaních proti této nemoci. Nabádá ženy k preventivním prohlídkám a ke včasné léčbě.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...