Bellamy Brothers: Let Youre Love Flow

16. září 2022

Členové skupiny Bellamy Brothers se dnes už věnují spíše studiové práci, ale svou aktivní hudební činností, v průběhu zhruba půl století, si v oblasti country a pop music vydobyli skvělou pověst a pevné místo v hudební historii.

Běž za svou láskou, jako horský proud, po skalách pádí dálkou nedohlednou. To se zpívá v jedné z nejznámějších písniček Karla Gotta. Skladbu složil Larry Wiliams, jeden z členů doprovodné skupiny zpěváka Neila Diamonda a na naléhání svého kamaráda ji s velkým celosvětovým úspěchem nahrála sourozenecká dvojice Bellamy Brothers.

Písnička Let Youre Love Flow nepadla do oka, nebo spíše ucha, jen Gottovi, ale v dalších desetiletích ji nahráli ještě Tom Jones, Solomon Burk a tucty dalších interpretů. Samotní Bellamy Brothers jsou považováni za propagátory country, i když právě hit Let Youre Love Flow se jim postaral o značnou slávu v oblasti pop music. Oba sourozenci se narodili na Floridě, kde je od mládí inspiroval a učil jejich otec, který hrál v místní kapele na housle a dobro. Svůj díl odvedla i jejich sestra se svými oblíbenci duem Everly Brothers a hlavně Beatles. Během studií se naučili na několik nástrojů a i když se seznámili s dalšími hudebními styly a účinkovali s takovými hvězdami jako byl soulman Percy Sladge, postupem času zvítězilo country.

V sedmdesátých letech se stali ozdobou mnoha hudebních festivalů. V dalším desetiletí se orientovali hlavně na country scénu a v devadesátých letech začali poněkud ztrácet publikum. U nás jsme je mohli vidět v r. 1988 na druhém ročníku festivalu Intercountry, kde zahráli i písničku Let Youre Love Flow.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?