Co vy na to?

10. červenec 2002

V dnešním diskusním pořadu Českého rozhlasu Co vy na to? bude řeč o 11. ročníku multikulturního Festivalu uprostřed Evropy, který zahájí v neděli 21. července koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chebu.

Hovořit se bude o festivalu, který každoročně zavítá na tradiční místa na pomezí Bavorska, Saska a Čech, ale i do malých obcí, kam by se na špičkovou kulturu jinak chodilo jen stěží. Pozvání Romany Nájemníkové do vysílání z Karlových Varů přijaly jedna z hlavních osobností festivalu Ivana Thomaschke - Vondráková a její spolupracovnice Dagmar Šlechtová. Pro vaše dotazy bude připravena telefonní linka 017/322 69 96.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.