ČRo Plzeň nabídl atraktivní živé rozhovory ze Dne ve vzduchu. Poslechněte si

2. květen 2023 17:15, aktualizováno

O uplynulém víkendu proběhla největší letecká show na západě Čech - Den ve vzduchu 2023. ČRo Plzeň odvysílal z hlavní scény na letišti Aeroklubu Plasy řadu poutavých rozhovorů.

V sobotu byli našimi hosty Vladimír Dlouhý, předseda Aeroklubu Plasy, pplk. Ing. Jaroslav Korous, Armáda ČR a Michal Tvrzník, pilot letadla North American AT-6C Harvard. Hosty k mikrofonu pozvala moderátorka Zlata Kinská.

V neděli do živého přenosu přišli Nikola Lukačovič, pilot a kapitán Lockheed Elektra  L-10A, Martin Šonka, akrobatický pilot a mistr světa Red Bull Air Race a Jiří Podolský, pilot vrtulníku Bell AH-1S Cobra. Rozhovory v neděli moderoval Stanislav Jurík.

Den ve vzduchu na letišti Aeroklubu Plasy navštívilo letos téměř 15 tisíc lidí. V sobotu se podle organizátorů přišlo podívat 7821 diváků a v neděli 6942. O program se postarala Armáda ČR, Blanix-Team z Rakouska, mistr světa Martin Šonka, Flying Bulls Aerobatics Team a mnozí další ve vzduchu i na zemi.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...