Čtvrtá holka v rodině Tereza Kostková: Všichni předpovídali kluka, byla bych Honzík

Český rozhlas Plzeň přijel s pořadem Otázky Tondy Procházky do Černošína. Našimi hosty byli herečka a moderátorka Tereza Kostková a herec a muzikant Petr Vondráček.

Tereza Kostková je dcerou herců Petra Kostky a Carmen Mayerové. Petr Kostka přivedl do manželství z předchozího vztahu dvě dcery a Carmen jednu. Tereza je čtvrtou dívkou v rodině. "Všichni našim předpovídali kluka, byla bych Honzík. Dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, jaké jsou v rodině vazby. Ale je to úplně jedno. Když se mají všichni rádi, je to dobré," popisuje Tereza Kostková rozvětvenou rodinu.

Petr Vondráček pochází ze sportovní a učitelské rodiny. Oba rodiče byli kantoři a dělali sport na vysoké úrovni. Petrův tatínek vyhrál v 60. letech 1. ročník Závodu míru mládeže, maminka dělala na republikové úrovni moderní gymnastiku. Petr má také celý život rád sport. Hrál fotbal, tenis, badminton, nyní je příznivcem kulečníku a šipek.

Druhý díl pořadu si poslechněte v neděli 12. února od 11 hodin.

autoři: Antonín Procházka , iko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.