Čtvrteční Noční linka: Jarní práce na zahrádce

15. duben 2021

Prý nejsou k sehnání stromky a i o další rostliny se zvýšil velký zájem z řad veřejnosti. Lidově řečeno, vrhli jsme se ve větší míře na zahradničení, abychom mohli být v přírodě. Někdo teprve začíná a nabírá zkušenosti. Zkušení pěstitelé dnes mohou ostatním poradit, co by se mělo začít dít na zahradě právě teď. Jak velkou zahradu máte vy?

Zahrada je lidmi upravený pozemek s uměle vysázenou vegetací, prostor, kde jsou obvykle pěstovány nebo umístěny rostliny. Může sloužit k odpočinku, volnočasovým aktivitám a reprezentaci, pro pěstování rostlin určených ke konzumaci nebo i k jinému účelu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.