Čtvrteční Noční linka: Ježíškova vnoučata

9. prosinec 2021

Zapojili jste se letos do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata? Přáli jste si vy sami něco konkrétního? Vyplnilo se vám přání? Pokud jste se zrovna nezapojili do našeho projektu, pomáháte někomu ve vašem okolí třeba tím, že ho pozvete na Štědrý den ke stolu či mu jinak zpříjemníte vánoční čas? Máte souseda, sousedku, o kterém víte, že žije sám, zastavíte se třeba jen na chvíli s právě upečenou vánočkou, talířem cukroví? Podělte se s námi o vaše vánoční příběhy.

I v letošním roce se uskuteční projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Seznam přání se letos otevřel 15. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Projekt propojuje lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci, kteří se rozhodnou jim na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.