Čtvrteční Noční linka: Originální hlášky vašich dětí, vnuků

16. únor 2023

Vzpomenete si ještě na originální hlášky vašich dětí, které se tradují při každé rodinné oslavě? Komolili jste jako děti vy některá slova, která se stala ve vaší rodině legendárními? Zapisovali jste si někdy moudra vašich dětí do deníčku, abyste jim je mohli v dospělosti předat? Čemu jste se v rodině nejvíce zasmáli? Kdo byl u vás tzv. bavičem? Zavzpomínejte na rodinné hlášky v Noční lince, těším se na vás.

Hláška je věta, bonmot nebo krátký dialog či text z filmu. Připomeňme si například knihy Marie Formáčkové: Neber úplatky, nebo se z toho zblázníš! aneb Hlášky z českých filmů nebo Liguére! aneb Hlášky z českých filmů. Nicméně dnes v noci bude řeč o hláškách, které si pro vás přichystaly vaše děti.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.